علائم بارداری

علائم بارداری

موضوعات مرتبط: علائم بارداری | شروع علائم بارداری | علائم بارداری قبل از موعد پریود | تفاوت علائم بارداری و قاعدگی | علائم بارداری دوم | علائم بارداری قبل از پریود | علائم بارداری قبل از عقب افتادن پریود | علائم بارداری پسر | علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح

اگر می‌خواهید بدانید علائم بارداری چیست، علائم اولیه‌ای دارد که اگر  در شما وجود داشته باشد، نشان‌دهنده باردار بودن شما است. متأسفانه مدتی طول می‌کشد تا اثرات اولیه‌ی بارداری کاهش یابد. خیلی خود را ناراحت نکنید: زمانی که سه ماهه دوم شروع می‌شود، حس می‌کنید که انرژی دوباره گرفتید و غرق در زیبایی بارداری خواهید شد.

پریود نشدن

پریود نشدن مطمئن‌ترین نشانه بارداری است به ویژه اگر سیکل قاعدگی شما معمولاً منظم بوده باشد. اگر پریود نشدید بهترین راه این هست که به داروخانه بروید و بفهمید!

درد سینه

این یکی از بارزترین نشانه‌های اولیه‌ی بارداری است. تقریباً بلافاصله سینه‌ها ملتهب و دردناک می‌شوند. غیر از این که لباس زیر بسیار راحت بپوشید کار زیادی از دست شما بر نمیاد. در این زمان سینه ها نیز ممکن است بزرگتر به نظر بیایند.

خستگی

خستگی در سه ماه اول باعث ناراحتی شما خواهد شد و بلافاصله اثر شدید خود را نشان می‌دهد. در چنین شرایطی اگر فرصتش را دارید استراحت کنید. احساس خستگی مداوم از نشانه های بارداری است.

تهوع

حالت تهوع صبحگاهی معمولاً حدود هفته ششم رخ می‌دهد و برخی حتی زودتر نیز آن را تجربه می‌کنند. این حالت تهوع معمولاً در سه ماهه دوم متوقف می‌شود، اما بدانید که به اشتباه به آن «تهوع صبحگاهی» می‌گویند، در حالی که ممکن است در غروب یا شب هم رخ دهد.

افزایش ادرار

این مسئله در کل دوره بارداری ادامه دارد. پیش از هفته‌ی 40 بارداری مجبور خواهید بود که هر 15 دقیقه به دستشویی بروید. ابتدا ممکن است که به این موضوع اهمیت ندهید اما در اواخر بارداری این کار بسیار آزاردهنده خواهد بود.

نشانه‌های دیگر بارداری شامل سردرد حاصل از افزایش هورمون‌ها، نفخ و یبوست، درد کمر، افزایش تمایل به خوردن غذا، حس بویایی قوی‌تر، سرگیجه‌های دوره‌ای و تغییر خلق و خوی خواهد بود. اگرچه ما معمولاً ماهی یکبار بداخلاقی خانم‌ها را به جان می‌خریم، اما اگر باردار هستید هر چقدر می‌خواهید بداخلاق و عصبانی باشید، عذرتان موجه است!

سلب مسئولیت: ما در اینجا شما را راهنمایی کردیم، این اطلاعات به هیچ وجه جایگزین خدمات پزشکی نخواهد بود. برای اطلاعات بیشتر همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید