10 حقیقت در مورد نوزادی که متولد نشده

10 حقیقت در مورد نوزادی که متولد نشده

موضوعات مرتبط: شگفتی های نوزاد | شگفتی های جنین | نوزاد شما می‌تواند گریه کند | نوزاد شما خواب می بیند

میزان رشد استخوان‌های بدن نوزاد شما از استخوان‌های شما بیشتر است

زمانی که نوزاد متولد می‌شود، در بدن کوچک او 300 استخوان رشد خواهد کرد!

نوزاد شما یک توپ مو است

روی بدن هر نوزادی موهایی ایجاد می شود که لایه‌ی برای تنظیم‌ دما است این موها قبل از تولد می‌ریزد و پس از تولد از بین می‌رود مگر آنکه زودتر از موعد متولد شود.

قلب نوزاد شما شگفت انگیز است

معمولاً فقط چهارهفته پس از باداری قلب نوزاد شما شکل می‌گیرد. در ابتدا به صورت گروهی از سلول‌های کوچک خواهد بود که تنها از طریق سونوگرافی قابل تشخیص است.

نوزاد متولدنشده شما می‌تواند گریه کند

بله درسته. نوزاد شما از همان ابتدا این کار را انجام می‌دهد. البته از هفته 26 شروع به گریه می‌کنند. نگران نباشید این بدان معنا نیست که نوزاد شما نگران است، گریه کردن ابزار ارتباط طبیعی برای نوزادان است و این اطمینان را ایجاد می‌کند که ریه‌های آن‌ها برای به دنیا آمدن آماده است.

نوزاد شما طرفدار شماره یک شماست

اگرچه نوزادان در رحم نمی توانند بخندند اما از حدود هفته 32 به خنده مادر خود با بالا و پایین رفتن واکنش نشان می‌دهند.

برای او شاید کمی ترسناک باشید

از حدود هفته 23، نوزاد متولد نشده از صدای ناگهانی، مانند عطسه مادر و جاروبرقی وحشت می‌کند. بررسی اخیر نشان می دهد که زنگ تلفن حتی باعث وحشت یا ناراحتی نوزاد شما می شود!

نوزاد شما از همین الان در حال یادگیری زبان است

نوزادان ریتم و آهنگ زبان مادر خود را در رحم یاد می‌گیرد. متخصصان می‌‌گویند که حتی از غرغر نوزادان می‌توانید متوجه تکامل زبان آن‌ها شوید. تحقیق دقیق‌تر نشان می‌دهد که نوزاد می‌تواند بعد ها که بزرگتر شد، داستان‌هایی که بارها و بارها شنیده را به یاد بیاورد (پس خواندن داستان برای آن‌ها اصلاً زود نیست).

نوزاد شما خواب می بیند

از حدود هفته چهارم پس از بارداری نوزاد شما شروع به خوابیدن می کند اما جالبتر این که مشخص شده که در هفته 30 پس از بارداری نوزاد شما می‌تواند در رحم خواب ببیند و امواج خواب با حرکات چشم هنگام خواب دیدن مرتبط است. خواب‌های آن‌ها پر از نور و صدا خواهد بود نه کابوس یا داستان‌های عجیب که در هنگام خواب شبانه به سراغ بزرگترها می‌آید.

وقتی چیزی را بو می‌کنید نوزاد شما هم آن را حس می‌کند

بوییدن اولین حسی است که در نوزاد متولد نشده شما شکل می‌گیرد. تحقیق نشان داده است که در حدود هفته 28، نوزاد شما آن چه شما می‌بویید را حس می‌کند زیرا بو از مایع آمنیوتیک عبور می‌کند. حس بویایی آن‌ها در این مرحله به قدری قوی است که وقتی در تماس با بوهای ناخوشایند قرار می‌گیرند خود را جمع می‌کنند و ناآرام می‌شوند. مهمترین آن دود سیگار است

نوزاد شما دندان شیری دارد

نوزادان از هفته 15 طعم‌های شیرین را ترجیح می‌دهند بدین صورت که وقتی مایع آمنیوتیک شیرین است نسبت به زمانی که تلخ است آن را بیشتر میمکند. جنگ علیه قند از همین لحظه آغاز می‌شود!

سلب مسئولیت: ما در اینجا شما را راهنمایی کردیم، این اطلاعات به هیچ وجه جایگزین خدمات پزشکی نخواهد بود. برای اطلاعات بیشتر همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید